• Mój ulubiony Miś

• W związku z Światowym Dniem Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada  biblioteka szkolna ogłasza konkurs !

Oto prace konkursowe wykonane przez uczniów klas I i II :

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, lekiem na nocne koszmary.

Pierwsze misie pluszowe powstały w Europie. Nazwa Teddy Bear, wzięła się od zdrobnienia imienia Teodora Roosevelta – prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wiąże się z tym historia o niedźwiadku, którego postrzelił podczas polowania jeden z jego towarzyszy. Gdy prezydent zobaczył przestraszone zwierzątko, kazał je wypuścić. Cała historyjka została zobrazowana w komiksie i opublikowana w gazecie. Producenci zabawek podchwycili historyjkę i nazwali pluszowego misia “Teddy Bear”.

Misie często są bohaterami książek, bajek, filmów i piosenek tak jak m.in. Kubuś Puchatek, Coralgol, Paddington, Miś Uszatek, Yogi, Rupert, Mój Brat Niedźwiedź, Mały Miś, Troskliwe Misie czy Gumisie. Nie można wyobrazić sobie świata bez uroczego, łagodnego misia.

Konkurs plastyczny „Mój ulubiony Miś”

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej Nr 3 w Chrzanowie.
          2. Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną.
          3. Wymagany format prac plastycznych – A 4.
          4. Prace powinny prezentować ulubionego niedźwiadka – postać literacką, filmową bądź dziecięcą maskotkę.
          5. Prace będą oceniane w 3 kategoriach : prace uczniów klasy I, prace uczniów klasy II, prace uczniów klasy III.
          6. Termin oddania prac do biblioteki szkolnej upływa 6 listopada 2020 r.
          7. Wszystkie prace prezentowane będą na wystawie w czytelni szkolnej.
          8. Zwycięzcy z każdej kategorii wiekowej otrzymają niespodziankę.
        • Konkurs "Baśnie i legendy z całego świata"

• Miesiąc październik to czas, kiedy swiętują biblioteki szkolne na całym świecie. W naszej bibliotece odbył się konkurs plastyczny pt. "Baśnie i legendy z całego świata". Piękne prace zostały wykonane przez uczniów klas 1a, 1b, 2b, 3b. Nagrody otrzymały uczennice : z klasy 1b - Agnieszka, z kl. 2b Małgosia, a z kl. 3b Emilka.