• ​​​​​​​Dzień Fryzjera w świetlicy szkolnej :)

      Opracowała: Katarzyna Madejska

      • Rok szkolny 2023/2024

    • 
      
      Projekt czytelniczy „Bajki naszego dzieciństwa”
      
      

      ​​​​​​​

      ​​​​​​​W ramach projektu czytelniczego „Bajki naszego dzieciństwa ”  świetliczaki wysłuchały bajki „Kwiat paproci”. Dzieci poznały zwyczaje związane
      z nocą świętojańską i wzięły udział w quzie dotyczącym znajomości treści bajki. Na zakończenie zajęć 4 najbardziej zaangażowanych słuchaczy otrzymało zakładki do książek.

      ​​​​​​​

      ​​​​​​​

      Opracowały: Katarzyna Madejska, Renata Siewniak

    • Dzień Ziemi

       

       

       

      Dzień Ziemi jest obchodzony co roku 22 kwietnia i ma na celu pokazanie wszystkim mieszkańcom naszej planety jak ważna jest troska
      o środowisko. W świetlicy szkolnej także zorganizowano zajęcia,
      w czasie których świetliczaki oglądały film edukacyjny o problemach naszej planety, rozmawiały o tym, co cieszy, a co smuci Niebieską Planetę oraz tworzyły rysunkowy Kodeks Ekologa. Na kolejnych zajęciach dzieci wcieliły się w wynalazców i nadawały drugie życie surowcom wtórnym tworząc z nich innowacyjne przedmioty.

      Opracowała: Katarzyna Madejska

    • Dzień Kobiet

       

       

      Tradycją obchodów Dnia Kobiet w świetlicy szkolnej jest wybór Miss i Wicemiss Świetlicy. W tym roku wiele dziewczynek stanęło do konkursu w pięciu kategoriach: Miss Porządku, Miss Kreatywności, Miss Refleksu, Miss Wiedzy
      i Miss Celności. Kandydatki do tytułu oceniane były przez jury, w skład którego wchodziło trzech chłopców, po jednym z klas pierwszych, drugich i trzecich.

       

      Zwyciężyły:

      w kategorii klas pierwszych: Julia Jamróz-Miss Świetlicy, Weronika Stiasny-Wicemiss Świetlicy

      w kategorii klas drugich: Emilia Żak – Miss Świetlicy (po raz drugi), Marta Gałka – Wicemiss Świetlicy

      w kategorii klas trzecich: Natalia Melanik – Miss Świetlicy, Natalia Ździebko – Wicemiss Świetlicy

       

      Gratulujemy wszystkim dziewczynkom

                             

       

      Opracowała: Katarzyna Madejska

    •  

      Świetlicowe Walentynki

       

       

      W przeddzień Walentynek w świetlicy szkolnej dzieci wzięły udział w walentynkowych zajęciach. Najpierw oglądały film z serii „Karolek i Walentynki”, w czasie którego poznały legendę o św. Walentym, dowiedziały się  dlaczego serce jest symbolem Walentynek, poznały znaczenie słowa kocham kiedyś i dziś oraz  zwrot kocham cię w różnych językach. Potem bawiły się w różne walentynkowe zabawy: „Połówki serc”, „Gorące serce”, „Serduszko”, wręczały serduszko w rytm piosenki o tym samym tytule. Na zakończenie przygotowały swoją walentynkę i włożyły ją do pudełka w kształcę serca, a pani Kasia wręczyła dzieciom przygotowane dla nich walentynki.

                               

                                       

      Opracowała: Katarzyna Madejska

    • Andrzejkowe popołudnie z wróżbami


        Andrzejkowe wróżby - Szkolne Blogi                 


       

      We środę, 30 listopada, odbyło się w świetlicy szkolnej andrzejkowe popołudnie z wróżbami. Były wróżby tradycyjne, jak na przykład wróżba z butami, kubeczkami, sercami
      i mniej znane: kim będę w przyszłości?, czy wrzuć marzenie.

                                            

       

      Opracowała: Katarzyna Madejska

    • Międzynarodowy Dzień Jeża

       

      Hedgehog near a hole in a tree stump, with acorn and oak leaves. - 147369191

       

      W poniedziałek obchodziliśmy w świetlicy szkolnej Międzynarodowy Dzień Jeża. Dzieci układały puzzle z jeżami, wysłuchały ciekawostek o życiu jeży przygotowanych przez pracownicę wrocławskiego zoo, bawiły się z jeżami w zabawę „Na dywanie siedzi jeż” oraz  "Cztery kąty a piec piąty " do wiersza "Jeż" Hanny Zdzitowieckiej, oraz kolorowały obrazki z  jeżami.

      Opracowała: Katarzyna Madejska

    • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

       

       

       

      7 listopada obchodziliśmy w świetlicy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Najpierw Pani Kasia odczytała  list Czarodzieja Kadabra do świetliczaków, w którym informował on dzieci, że muszą wykonać wszystkie zadania, aby w bajkach nastał ponownie porządek. Dzieci układały klasyczne bajki z puzzli, prezentowały swoje bajkowe stroje, wybierały po omacku guziki z ryżu, odgadywały nazwy bajkowych postaci na podstawie wymienionych rekwizytów oraz rozwiązywały quizy dotyczące znajomości treści  bajek i baśni. Wszystkie zadania wykonane zostały poprawnie, więc w Krainie Baśni znowu panuje porządek.

                                                        

      Opracowała: Katarzyna Madejska

    • Dzień Gier Planszowych

       

      Obraz zawierający tekst

Opis wygenerowany automatycznie

       

      10 października przypada święto miłośników planszówek. W związku z tym, wzorem ubiegłego roku, w świetlicy odbyły się zajęcia w czasie, których świetliczaki grały w popularne gry planszowe. Dzieci miały okazję się przekonać, że planszówkowe rozgrywki to nie tylko ciekawa forma spędzania czasu wolnego, ale także prawdziwy sport intelektualny rozwijający naszą wiedzę, wyobraźnię, pamięć, planowanie czy liczenie.

                                            

      Opracowała: Katarzyna Madejska

    •  

      Nie Pal Przy Mnie, Proszę

       


       

      W kolejnym roku szkolnym, w świetlicy szkolnej realizowany jest program profilaktyki palenia tytoniu "Nie Pal Przy Mnie, Proszę". Program ma na celu wdrażanie dzieci do dokonywania świadomych wyborów, kształtowanie prozdrowotnych postaw wobec zjawiska palenia tytoniu.
      W październiku zrealizowano warsztat I "Co to jest zdrowie?", w ramach którego dzieci poznły wiewiórkę Wiki-przewodniczkę po programie, która zapoznała dzieci z definicją zdrowia oraz wzbogaciła ich wiedzę o wiadomości co jest potrzebne, aby być zdrowym. Świetliczaki bawiły się w zabawy integracyjne "Otwarty krąg", "Znajdź swojego kolegę" oraz wykonały pracę plastyczną z wiewiórką Wiki.

             

      Opracowała: Katarzyna Madejska

    • Światowy Dzień Zwierząt

       

      Pies i kot clipart

       

      Światowy Dzień Zwierząt, obchodzony jest
      4 października, kiedy w Kościele katolickim wspomina się św. Franciszka z Asyżu, patrona ekologii.

      Z tej okazji, uczniowie klas pierwszych wzięli udział w zajęciach o świadomej adopcji zwierząt. Uzupełnieniem zajęć była projekcja filmów, których bohaterami były zwierzęta, zabawy ruchowe „ze zwierzętami” oraz praca plastyczna „królik z ręki”.

       

         

    • Konkurs „Mistrz wakacyjnych zabaw”


       

      Zgodnie z tradycją świetlicy szkolnej, we wrześniu odbył się konkurs w ramach, którego wyłoniono „Mistrza wakacyjnych zabaw”. W tym roku, zgłosiło się pięcioro dzieci, które nauczyły rówieśników następujących zabaw: „Kamyczki”, „Bezdomny zając”, „Krokodyl”, „Berek mrożony”, „Murarz”.

      Jury, które stanowiły wszystkie dzieci, zdecydowało, że

      tytuł Mistrzyni wakacyjnych zabaw otrzyma Glafira Maksymenko, pierwszoklasista z Ukrainy za zabawę „Bezdomny zając”.

      Tytuł Wicemistrza zdobył Piotr Żołyniak za zabawę „Murarz”.

      Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Gratulacje!                                                                   

      Opracowała: Katarzyna Madejska

    • Rok szkolny 2022/2023

    • Pasowanie na Świetliczaka

       

       

      Upłynęły już dwa miesiące odkąd pierwszaczki rozpoczęły naukę w naszej szkole. W związku z tym, w świetlicy szkolnej, odbyła się uroczystość Pasowania na Świetliczaka. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym tańcem prowadzonym przez Agnieszkę Smółkę z klasy VIII a. Następnie pierwszaki zostały powitane przez starsze koleżanki oraz miały okazję sprawdzić się w pięciu konkurencjach:

      - ze znajomości regulaminu świetlicy;

      - z umiejętności bezbłędnego powtórzenia wybranego łamańca językowego;

      - z rozwiązywania bajkowych zagadek zadawanych przez starszych kolegów;

      - z umiejętności tworzenia układu ruchowego do  wiersza;

      - z umiejętności dodawania i odejmowania do 10

      Na zakończenie uroczystości pani Dyrektor pasowała każdego na Świetliczaka oraz wręczyła pamiątkowe dyplomy.

                                 

       

       opracowały: K. Madejska, M. Zalewska

    • Światowy Dzień Pszczół

      Przewozy Pszczółka - Home | Facebook

      20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. W tym dniu, w czasie zajęć, świetliczaki poznały rodzaje pszczół, wiele ciekawostek z życia tych jakże pożytecznych owadów oraz zapoznały się ze zwyczajami pszczół na podstawie serii filmów
      „Z kamerą wśród pszczół”. Uzupełnieniem zajęć było spotkanie z pszczelarzem, panem Jarosławem Uzarem, który  zapoznał dzieci z budową pszczoły, omówił różnice między pszczołą i osą, pokazał na modelu budowę ula, omówił strój pszczelarza, odpowiadał na pytania dzieci, dotyczące zwyczajów tych owadów.
      W czasie spotkania, pod okiem zaproszonego gościa, świetliczaki wykonały świece z węzy oraz, w stroju pszczelarza, na podwórku szkolnym,  okadzały ul. Pan Jarosław był pod wrażeniem wiedzy na temat pszczół, jaką wykazały się dzieci w czasie spotkania.

                                                                 

                                                          

      Opracowała: Katarzyna Madejska

    • Dzień Strażaka w świetlicy

      POLSKI STRÓJ STRAŻAK CZERWONY 98/104 AKCESORIA - 11239744350 - oficjalne  archiwum Allegro

       

      W tym roku szkolnym, Dzień Strażaka miał nietuzinkową oprawę, gdyż zaproszonym strażakiem okazał się Tymoteusz Ostrzywilk, z klasy I a, który działa w Ochotniczej Straży Pożarnej. Uczeń opowiedział świetliczakom co dzieje się na zajęciach, pokazał zdobyte dyplomy i medale. Szczególne ważną informacją jest fakt, że młodzi, być może przyszli strażacy, ćwiczą w jaki sposób nieść pomoc przedmedyczną osobom poszkodowanym. W czasie zajęć, pod okiem Tymka,   przećwiczyliśmy taką scenkę. Chętni ubierali także na czas strażacki mundur. Tymek potrzebował na to 1 minuty 15 sekund. Kolejne osoby, które uzyskały stosunkowo dobry czas, to:

      - Antoni Kamiński – 1 minuta 22 sekundy

      - Ksawery Gaj – 1 minuta 26 sekund

      - Szymon Ogrodnik – 1 minuta 31 sekund

      - Stanisław Warzecha – 1 minuta 51 sekund

      Cieszy fakt, że niektórzy uczniowie także chcą spróbować swoich sił w Ochotniczej Straży Pożarnej.

                               

                                  

    • Międzynarodowy Dzień Czekolady

       

      Światowy Dzień Czekolady Polmarkus

      Z okazji Międzynarodowego Dnia Czekolady, który przypada na 12 kwietnia, świetliczaki poznały etapy powstawania czekolady, dowiedziały się kilku ciekawostek na temat czekolady oraz bawiły się
      w różne zabawy, oczywiście z czekoladą w roli głównej. Najwięcej emocji dostarczyła zabawa „Czekolada” polegająca na krojeniu czekolady na czas za pomocą noża i widelca. Nie było łatwo, gdyż osoba krojąca miała na rękach rękawice kuchenne i musiała zdążyć ukroić kawałeczek czekolady zanim kolejny uczestnik wyrzucił szóstkę.

                                                

    • Dzień Ziemi


      Dzień Ziemi - karty pracy, malowanki, wycinanki. Kwiecien Academy


       

      Dzień Ziemi, to bardzo ważne święto nie tylko w Świetlicowym Kalendarzu Świąt Nietypowych, gdyż obchodzony jest na całym świecie w celu kształtowania postaw proekologicznych wszystkich mieszkańców naszej planety. W tym dniu, świetliczaki wzięły udział w konkursie na największą ilość ubrań w kolorach Ziemi, czyli kolorze niebieskim lub zielonym. Zwyciężczynią wśród dziewczynek została Emilka Żak z klasy
      I b, a wśród chłopców Jan Jankowski z klasy II a.

      W czasie zajęć dzieci oglądały film „Ola i Dzień Ziemi”, przeprowadziły eksperyment z cukierkami Skittles, układały hasła proekologiczne oraz wypełniały tabelę „Jestem przyjacielem Ziemi”, której celem jest kształcenie wybranych przez każde dziecko czterech nawyków proekologicznych
      w ciągu całego tygodnia. W piątek, 29 kwietnia, dzieci przyniosą wypełnioną tabelę i najlepsi z nich otrzymają medal „Przyjaciela Ziemi”. 

       

                                             

       

      Opracowała: Katarzyna Madejska

    • Światowy Dzień Recyklingu

       

       

      Światowy Dzień Recyklingu 2022 - bimKal.pl

      W ramach Świetlicowego Kalendarza Świąt Nietypowych, 18 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Recyklingu. W czasie zajęć, na podstawie  wiersza  „Sznurek Jurka”, świetliczaki uzmysłowiły sobie jak wiele ton odpadów produkuje ludzkość. Dzieci zastanawiały się nad sposobami ograniczenia produkcji śmieci. Na zakończenie zajęć wykonały pracę
      z surowców wtórnych, zebranych w swoich domach,
      w ciągu dwóch dni.

       

                                                                       

      Opracowała: Katarzyna Madejska

       

    •  

      Dzień Czystego Stołu

       

      Dzień Czystego Stołu – Kalendarz Świąt Nietypowych

       

      W ramach projektu „Świetlicowy Kalendarz Świąt Nietypowych” obchodziliśmy Dzień Czystego Stołu. Dzieci poznały genezę tego dnia, dowiedziały się kilku ciekawostek na temat bakterii, poćwiczyły utrzymywanie ładu i porządku na stolikach oraz obejrzały scenki prezentujące zachowania zgodne
      z zasadami savoir-vivre.   

      Opracowała: Katarzyna Madejska

       

                                                                      

    • Profilaktyka w świetlicy


       

       

      Program antynikotynowy - WOMP - Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w  Gorzowie Wlkp.

      W świetlicy systematycznie realizowane są różne programy profilaktyczne. W II półroczu dzieci brały udział w warsztatach „Uzależnienia: komputer, Internet, telewizja” w ramach programu zajęć wychowawczo-profilaktycznych„Bajkowespotkania”oraz w warsztatach„Co i dlaczego szkodzi zdrowiu?” w ramach programu edukacji antytytoniowej.

       

      Opracowała:Katarzyna Madejska

    • Dzień Kobiet

      13 8 marca ideas | kobieta, życzenia świąteczne, życzenia urodzinowe

      Tradycją obchodu Dnia Kobiet w świetlicy szkolnej jest organizowanie konkursu w wyniku, którego dokonujemy wyboru Miss Świetlicy. W tym roku szkolnym, wszystkie dziewczynki  wzięły udział w konkursie, który składał się
      z pięciu konkurencji:

      - konkurencja „Piękne włosy” - na najładniejszą fryzurę

      - konkurencja „Celne oczko” – na celny strzał piłką na bramkę

      - konkurencja „Taniec-zamrażaniec” – na refleks

      - konkurencja „Mistrzyni zagadek” – sprawdzian wiedzy

      - konkurencja „Wzorowa gosposia” – sprawdzian umiejętności rozróżniania smaku przypraw kuchennych

      Tytuł „Miss Świetlicy” w roku szkolnym 2021/2022 zdobyła Emilia Grapa z klasy III a, natomiast „Wicemiss Świetlicy” została Emilia Żak z klasy I b.

       

                                                                             Gratulacje

                                         

                                       

       

      opracowały: Katarzyna Madejska, Małgorzata Zalewska

       

       

    • Bal walentynkowo-karnawałowy

       

      Maski Karnawałowe Do Zdrapywania - Zestaw Kreatywny - Janod

       

      We środę, 16 lutego, świetliczaki wzięły udział
      w balu karnawałowo-walentynkowym. Po okresie nauki zdalnej, dzieci były bardzo spragnione wspólnej zabawy, gdyż prawie wszystkie przygotowały pomysłowe stroje. W czasie zabawy uczestnicy brali udział w wielu konkurencjach: przekłuwanie serduszek z imionami, szukanie ukrytych serduszek, tańce na gazetach,
      z balonami oraz zabawy z gazetami i balonami. Zabawa była udana, co potwierdza galeria zdjęć na stronie internetowej świetlicy.

                                           

    • Świetlicowe Walentynki

       

      Najlepsze pomysły na wyjątkowe prezenty walentynkowe - WITTCHEN BLOG -  Modowe trendy, porady, inspiracje, nowości i aktualne promocje

       

      W poniedziałek, 14 lutego, w świetlicy obchodziliśmy Walentynki. W tym dniu dzieci, które  przyszły ubrane na czerwono, wzięły udział  w konkursie na największą ilość ubrań w tym  kolorze. Zwycięzcami konkursu zostali:

      - w klasach pierwszych- Agnieszka Raźniak

      - w klasach drugich – Samuel Fergusson

      - w klasach trzecich – Emilia Basińska

      Dzieci wymieniały również między sobą  walentynkowe liściki w ramach zabawy „Francuska poczta” oraz oglądały film, w którym w formie zagadek przedstawiono genezę święta oraz walentynkowe tradycje.

                                  

      Opracowała: Katarzyna Madejska

       

    • Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

       

      Gazeta Rzgowska - Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112 W RZGOWIE CZY  PARYŻU – RATUJE ŻYCIE💝 Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112 to  międzynarodowy dzień - co roku 11 lutego. Jednolity ogólnoeuropejski numer  alarmowy

       

      W piątek, 11 lutego, w Dniu Europejskiego Numeru  Alarmowego 112, odbyły się zajęcia, w czasie których dzieci dowiedziały się dlaczego ten numer jest taki ważny. W ramach quizu świetliczaki odgadywały,
      w których sytuacjach należy dzwonić na ten numer,
       a kiedy sytuacja nie wymaga interwencji służb ratunkowych. Dzieci brały również udział w zajęciach plastycznych i malowały sytuację wymagającą powiadomienia linii alarmowej i interwencji takich służ, jak Policja, Straż Pożarna lub Pogotowie Ratunkowe.

      Na zakończenie zajęć odbyły się zabawy ruchowe
      z wykorzystaniem działań matematycznych.

      Opracowała: Katarzyna Madejska

    • Profilaktyka w świetlicy

       

      W  tygodniu lutego, zrealizowano II warsztat programu profilaktycznego „Nie pal przy mnie, proszę”, w ramach którego świetliczaki kształtowały postawę odpowiedzialności za własne zdrowie.

      PPT - Nie pal przy mnie proszę!! PowerPoint Presentation, free download -  ID:5342937

       

      W czasie warsztatów dzieci bawiły się z wiewiórką Wiki oraz poznały czynniki wpływające na zdrowie. Podsumowaniem warsztatów było wykonanie pracy plastycznej - kolażu z wykorzystaniem kolorowych gazet na temat „Zdrowy styl życia - Od czego zależy nasze zdrowie?”

                             

      Opracowała: Katarzyna Madejska

    • Świetlicowe mikołajki

      212,050 Mikołaj Grafika Wektorowa, Clipartów i Ilustracji - 123RF

      W tym roku z tygodniowym opóźnieniem dotarł do świetlicy św. Mikołaj ze swoimi elfami. Dzieci przygotowywały się na przybycie gości, więc były piosenki, konkurs na okrzyk świętego Mikołaja oraz na najładniejszy ukłon.  Przed rozdaniem prezentów świetliczaki zaprezentowały się w czasie zabaw przy muzyce, aby nasz gość mógł się przekonać, czy są zdyscyplinowane i zasługują na niespodziankę.

      Cieszymy się, że pomimo niepewnej sytuacji spowodowanej pandemią udało nam się podtrzymać tradycję i zorganizować świetlicowe

                                             

      Opracowała: Katarzyna Madejska

    • Andrzejkowe popołudnie z wróżbami

       

      Czary- mary, czyli andrzejkowe przepowiednie

       

      Zgodnie z tradycją, 30 listopada, w świetlicy wszystkie dzieci chciały poznać swoją przyszłość. W czasie andrzejkowego popołudnia z wróżbami, na przygotowanych stanowiskach  wróżki Lena, Martynka i Emilka wróżyły świetliczakom
       z wykorzystaniem monety, kolorowych kartek, kostek do gry, kwiatów, szpilek, patyczków
       i kubeczków.
        Na zakończenie wróżono z butów.

      Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone, więc pewnie nowy rok okaże się łaskawy dla wszystkich.

                           

                                   

      Opracowała: Katarzyna Madejska

    • Dzień Życzliwości i Pozdrowień

      10 Dzień Życzliwości 21.XI ideas | reguły klasowe, kompetencje społeczne,  nauczanie

      21 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Życzliwości
      i Pozdrowień -  niezwykle wartościowe i piękne święto. Piękne, bo zachęca nas do bycia miłym i otwartym na drugiego człowieka. Jest to apel przeciwko problemom
      i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie święta jest proste:

      BĄDŹMY ŻYCZLIWI CODZIENNIE A NIE TYLKO OD ŚWIĘTA

                 Świetliczaki również przyłączyły się do obchodów tego jakże pięknego święta: oglądały krótki film animowany promujący ideę święta, w czasie zabawy „Koło fortuny” ćwiczyły życzliwe zachowania względem siebie, wręczały sobie życzliwe buźki z komplementami, pisały na karteczkach  życzliwy gest, który planują wykonać w tym dniu oraz wybierały najżyczliwszego świetliczaka, którym został:

      - Antoni Diakowski – w klasach pierwszych

      - Szymon Ogrodnik – w klasach drugich

      -Natalia Steczkiewicz – w klasach trzecich

      .

    • Dzień Postaci z Bajek

       

       

      Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek 6.11.2019 | Szkoła Podstawowa im.  Juliana Tuwima w Kaninie

      Kontynuujemy realizację projektu Świetlicowy Kalendarz Świat Nietypowych, w ramach którego w piątek, 5 listopada, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Przypadające w rocznicę urodzin Walta Disneya święto przypadło do gustu obecnym na zajęciach świetliczakom. Dzieci, ubrane
       w stroje z bajkowymi elementami, rozwiązywały pięć zdań przygotowanych przez wróżkę Gizelę: w czasie tańca zamieniali się w postacie z bajek, rysowali przedmioty z bajek i wkładali do czarodziejskiego kuferka, zgadywali zwroty z wybranych utworów, komponowali obrazki oraz rozwiązywali Bajkowy quiz.  

    • Nasza świetlica w jesiennej szacie

                                                

      Nad projektem czuwają: pani KatarzynaMadejska i pani Małgorzata Zalewska

    • Projekt czytelniczy „Domowe potwory”

       

                                                                                   Z radością ponownie powitaliśmy w świetlicy panią Katarzynę Kloskę z Oddziału dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie, z którą nie widzieliśmy się od roku z powodu pandemii koronawirusa. Pani Kasia przeprowadziła pierwsze warsztaty w ramach projektu czytelniczego „Domowe potwory”. W oparciu o wybrane „Wierszyki domowe” oraz „Księgę potworów” Michała Rusinka pani Kasia przedstawiła świetliczakom sposoby jak walczyć
      z domowymi potworami mieszkającymi w szafie, na strychu, w piwnicy czy w kuchni. Na koniec, pod jej kierunkiem, dzieci wykonały pomysłowe Księgi potworów.

      Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie
       w połowie listopada.

                                    

                               

      Opracowała: Katarzyna Madejska

    • Dzień Gier Planszowych

       

      Grafika wektorowa Warcaby gracza, obrazy wektorowe, Warcaby gracza  ilustracje i kliparty

      Dzień Gier Planszowych to coroczne święto miłośników planszówek, obchodzone 10 października.

      Ponieważ święto wypadło w tym roku w niedzielę,
      w naszej świetlicy obchodziliśmy go w poniedziałek
      11 października. Dzień ten stanowił okazję do świętowania, edukowania i, przede wszystkim, grania
       w przyniesione przez świetliczaki planszówki. Dzieci mogły podzielić się swoimi pasjami, rozwijać relacje
      z rówieśnikami i ciekawie spędzić czas wolny.

      Ukoronowaniem Dnia Gier Planszowych było wymyślanie w grupach swoich planszówek, a potem testowanie ich przez kolegów i koleżanki. 

                              

                                    

      Opracowała: Katarzyna Madejska

    • Międzynarodowy Dzień Muzyki 

       

       

      Żaba z nut

       

       

      W ramach projektu „Świetlicowy Kalendarz Świąt Nietypowych”, 8 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki, który przypada na
       1 października.
      Globalne święto muzyki zostało ustanowione w 1975 roku z inicjatywy amerykańskiego wirtuoza skrzypiec i dyrygenta Yehudiego Menuhina.

      W czasie zajęć świetliczaki wykonały własne grzechotki i tworzyły akompaniament do piosenki „Idzie lasem Pani Jesień”. Dzieci bawiły się
      w różnorodne zabawy przy muzyce oraz poznały muzyczną wyliczankę.

      Święto miało uzmysłowić dzieciom jak ważną rolę odgrywa muzyka w życiu człowieka.

      Opracowała: Katarzyna Madejska

       

    • Wolontariat

       

       

      OTOZ Animals Oddział Oświęcim - Home | Facebook

      W poniedziałek, 4 października, w świetlicy gościliśmy grupę młodzieży z klasy VIII a działającą w wolontariacie na rzecz Schroniska OTOZ „Animals” w Oświęcimiu. Ósmoklasiści przygotowali dla dzieci podchody ukrywając
      w sali pytania dotyczące zwyczajów króliczków oraz  mieszkańców oświęcimskiego schroniska,
      tj. piesków i kotków. Specjalnym gościem była suczka Nuka rasy cocker spaniel angielski należąca do Agnieszki Smółki, która opowiedziała dzieciom jak opiekuje się swoim pupilkiem. Na zakończenie spotkania dzieci dostały pamiątkowe obrazki ze zwierzątkami oraz wspomogły schronisko drobnymi datkami.  

                                                                          

      opracowała: Katarzyna Madejska

    •   Dzień Chłopaka

       

      Chłopcy Z Kreskówek | Premium Wektor

       

      Wzorem lat poprzednich, z okazji Dnia Chłopaka, odbyły się wybory Mistera Świetlicy. Chłopcy z klas pierwszych, drugich i trzecich stanęli do następujących konkurencji:

      Mister Czystości, Mister Tańca, Mister Matematyki, Mister Ortografii oraz Mister Uwagi.

      W I turze wyłoniono Mistera Świetlicy, którym został Samuel Ferguson.

       Ponieważ czterech  chłopców uzyskało taką samą ilość punktów, musiano zorganizować dogrywkę: kandydaci na Wicemistera tłumaczyli słowa z języka angielskiego, rzucali do celu oraz wykonywali samolot techniką origami.

      Najwięcej punktów zdobył Wiktor Urbański oraz Stanisław Warzecha, którzy zdobyli tytuł  Wicemistera Świetlicy roku szkolnego 2021-2022.

                                            

      opracowała: Katarzyna Madejska, Małgorzata Zalewska

    • Światowy Dzień Królika

       

      Królik domowy- co musisz o nim wiedzieć? - Zwierzosfera

       

      26 września obchodzony jest Światowy Dzień Królika.
      W ramach projektu Świetlicowy Kalendarz Świąt Nietypowych uczniowie także obchodzili to święto, którego celem jest zwrócenie uwagi na los tych małych futrzaków, które stały się obiektem polowań, na których tresuje się psy, przeprowadza eksperymenty medyczne i testuje kosmetyki. Dzieci poznały oznaczenia umieszczane na kosmetykach produkowanych w sposób ekologiczny, bez zadawania cierpienia zwierzętom, dowiedziały się jak opiekować się króliczkiem, poznały króliczych celebrytów, wykonały królika z wykorzystaniem odrysowanych dłoni i bawiły się w zabawy „ze zwierzętami”
      .

        opracowała: Katarzyna Madejska

    • Międzynarodowy Dzień Kropki

       

      DZIEŃ  KROPKI

       

      15 września przypada Międzynarodowy Dzień Kropki, który obchodziliśmy w świetlicy w ramach projektu „Świetlicowy Kalendarz Świąt Nietypowych”. Dzień Kropki to święto kreatywności i zabawy. Najpierw Świetliczaki obejrzały krótki film na temat książki The Dot, ukazującej historię dziewczynki, która dzięki małej kropce i swojej nauczycielce uwierzyła we własne możliwości. Następnie dzieci bawiły się
      w pomysłowe zabawy ruchowe, oczywiście
      z kolorowymi kropkami, które służyły jako pomoce w każdej zabawie. Na koniec, uczniowie projektowali ubrania z motywami kropek.

      Opracowała: Katarzyna Madejska

    • Konkurs „Mistrz Wakacyjnych Zabaw Dziecięcych”

       

      Célébration « GRAINES DE PAROLE » – Paroisses d'Aire

       

      W połowie września odbył się konkurs pod hasłem „Mistrz Zabaw Dziecięcych”, w którym udział wzięło 5 drużyn. Jury
      w składzie: Emilka Grapa, Lena Cioch, Karina Biesiada, Julia Kasicka oraz  Emilka Żak oceniało przygotowane zabawy. Swoją ocenę przedstawiała także widownia, która brała udział w zabawach.

      Tytuł Mistrzyni Zabaw Wakacyjnych zdobyła Mila Kołodziejczak z zabawą „Bałtyckie kalambury”.

      Tytuł Wicemistrzów Zabaw Wakacyjnych zdobyli: Oskar Sroka i Artyom Belkin za zabawę „Berek rekin”.

       Natomiast Honorata Chechelska uzyskała tytuł Wicemistrzyni Zabaw Dziecięcych za przygotowanie zabawy „Dżungla”.

      Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Gratulacje!

       

                          

      Opracowała: Katarzyna Madejska

    • Dzień Marzyciela

       

      Prezenty z motywem „marzyciel” | Wyjątkowe motywy | Spreadshirt

      8 września obchodziliśmy w świetlicy Dzień Marzyciela. W ślad za Sławomirem Rybką-pomysłodawcą tego święta, zajęcia miały na celu uświadomienie dzieciom, że nie należy bać się marzyć, a wielką radość przynosi nie tylko  spełnianie własnych marzeń, ale również marzeń swoich bliskich.

      Opracowała: Katarzyna Madejska

    • Rok szkolny 2020/2021

       

    • Projekt „Bajkoterapia,

      czyli bajki – pomagajki dla małych i dużych”

       

       

       

      W początkach czerwca świetliczaki wzięły udział
      w warsztacie pt. „Nieznajomy”, realizowanego
       w ramach projektu „Bajkoterapia, czyli bajki – pomagajki dla małych i dużych”. 

      W czasie spotkania dzieci dowiedziały się, jak zachować się w kontakcie
      z obcą osobą i gdzie szukać pomocy. Dzieci rysowały stereotypowy portret „obcego” oraz tworzyły projekt gry komputerowej, która bez straszeniamiała 

      na celu nauczyć rówieśników ważnych umiejętności społecznych.

    • „Mistrz Zabaw Dziecięcych”

       

      W przeddzień Dnia Dziecka, w klasach pierwszych
      i drugich, wybierano Mistrza Zabaw Dziecięcych. Świetliczaki miały za zadanie przygotować zabawę, rekwizyty do niej oraz nauczyć swoich kolegów
       i koleżanki jej reguł. Każdy uczestnik miał do zdobycia punkty od grupy dziewcząt, chłopców i wychowawczyni.

      W klasach pierwszych Mistrzem Zabaw Dziecięcych został Szymon Ogrodnik, który przygotował zabawę

      „ Zgadnij kolejność i znajdź rzecz”, natomiast Wicemistrzem uznano Jana Jankowskiego i jego zabawę „Piłka nożna”.

      Natomiast w klasach drugich tytuł Mistrzyni Zabaw Dziecięcych przyznano dwóm dziewczynkom: Martynce Trelińskiej za zabawę „Plecak bez dna” oraz Mili Kołodziejczak za zabawę „Szewc”. Wicemistrzynią została Amelia Bocek i jej zabawa „Króliczek”.

      NOWE GRY I ZABAWY DLA DZIECI - Szkoła Podstawowa Specjalna nr 37 im.  Szarych Szeregów                                                                                                      

    • Dzień Kobiet w świetlicy

            

      8 marca, z okazji Dnia Kobiet, w świetlicy odbyły się wybory Miss. Dziewczęta z klas drugich, wzięły udział w ośmiu konkurencjach, ocenianych przez jury w składzie: ArtyomBelkin, Oskar Sroka i Bartosz Woźniak.

       

      1. Miss Elegancji-konkurs na najładniejszą fryzurę
      2. Miss Giętkiego Języka-należało powtórzyć łamaniec językowy:

      Czy się Czesi cieszą, że się Czesio czesze?

      1. Miss Spostrzegawczości-zadanie polegało na znalezieniu 7 szczegółów, którymi różniły się obrazki
      2. Miss Inteligencji-należało podać prawidłowe rozwiązanie zagadek
      3. Miss Tańca-kandydatki tańczyły do piosenki „Umyj ręce-piosenka kąpielowa”
      4. Miss Dokładności-należało powtórzyć i pokazać wyliczankę:

      Pióro takie duże miała, sama taka mała.
      Taka mała, taakie pióro, taakie pióro, taka mała,
      Taka mała, taakie pióro, taakie pióro, taka mała.

      1. Miss Zabawy-jury oceniało kto najuczciwiej bawił się
        w zabawę „Gorący ziemniak”
      2. Miss Rysunku-dziewczęta rysowały bałwana
        z zawiązanymi oczami. Wygrał najśmieszniejszy lub prawidłowo narysowany bałwan

       

      Dziewczynki bardzo ambitnie podeszły do konkursu. Wszystkie uczestniczki bardzo się starały, zachowując zasady fair play. Oto wyniki:

      Miss Świetlicy klas drugich w roku szkolnym 2020/2021 została Martynka Trelińska

      Tytuły Wicemiss zdobyły: Lena Cioch, Natalka Steczkiewicz
      i Mila Kołodziejczak.

                                                                                          

       

    • Akceptujemy tego, kto jest inny

       

      1 marca obchodzimy Dzień Piegów, a 21 marca będziemy obchodzić Światowy Dzień Zespołu Downa. W związku z tym, w ramach programu zajęć wychowawczo-profilaktycznych „Bajkowe spotkania”, w świetlicy odbyły się zajęcia na temat „Akceptujemy tego, kto jest inny”. Na przykładzie historii Potwora, który nie robił nic złego, poza tym, że czasami kichał i był „inny” od mieszkańców wsi o nazwie Słodka Woda, dzieci poznały przykłady zachowań nietolerancyjnych.Świetliczaki rysowały Potwora i dyskutowały na temat tolerancji, czyli akceptacji innych takimi, jakimi są.

                                                               

                                                  

       

    • Światowy Dzień Kota

       

      Znalezione obrazy dla zapytania: kot

      17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota, który ma na celu podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los.

      Świetliczaki chętnie włączyły się w obchody tego święta: były kocie stroje, poznawanie najciekawszych kocich imion, wyrażeń z kotami, rozwiązywanie testu „Kto ma nad kim władzę?”, słuchanie piosenek o kotach, bajka o kocie Filemonie, praca plastyczna, a przede wszystkim wesołe, kocie zabawy .

                                                                            

                                                                                       

       

       

       

       

    • smileyDzisiaj w świetlicy szkolnej  uczniowie klas pierwszych  obchodzili  walentynki :) Były tańce i oczywiście zabawy, które wszystkim sprawiły duuuuuużo radości. Zabawa była przednia, jak widać po minkach smileysmiley

                                                

                                             

    • Śmieci segregujesz, ziemię ratujesz!

       

      W początkach lutego, we wszystkich klasach edukacji wczesnoszkolnej, odbył się cykl spotkań on-line z panią Agnieszką Corą, pracownicą Związku Międzygminnego „Gospodarka Komunalna” z Chrzanowa. Cieszy fakt, że dzieci nie tylko dużo wiedzą na temat segregacji odpadów, ale mają wpojone nawyki, które stosują na co dzień, w szkole i w domu.

      Celem utrwalenia tematu, klasy pierwsze wykonały pojazdy z surowców wtórnych,  klasy drugie - węże
      z rolek po papierze toaletowym, a uczniowie klas trzecich uszyli woreczki z firanek, które wykorzystają
      w czasie zakupów warzyw i owoców.

                                          

                                           

       

    •  

      Świetliczaki w swoim żywiole!

      Panie codziennie słyszą pytanie: "Czy pójdziemy dzisiaj do Radosnej Szkoły?",  "Zagramy w szachy?" I jak odmówić.....

      Tyle radości i uciechy :):)  Ale chwila ciszy też wskazana :), w dodatku z ciekawą książką...... 

          

                                                              --

    • Dzień Babci i Dziadka

       

      Świetlica działa już tydzień, z czego dzieci bardzo się cieszą. Zgodnie z kalendarzem rozpoczęliśmy pracę od obchodów Dnia Babci i Dziadka. Świetliczaki przygotowały dyplomy dla dziadków, tańczyły w rytm piosenki „Rock and roll z babcią” oraz wykonały postacie babci i dziadka, które zdobią teraz naszą salę.

                                    

        • Bajkoterapia, czyli bajki-pomagajki dla małych i dużych

        • Kolejny projekt, realizowany w świetlicy, nosi nazwę „Bajkoterapia, czyli bajki-pomagajki dla małych
           i dużych”.

          Na piątkowych zajęciach dzieci poznały bajkę „Jacek, mucha i trzy smoki”, której celem było zrozumienie dlaczego prąd, gaz i woda wymagają odpowiedzialności w posługiwaniu się nimi.  Dzieci zyskały wiedzę czym grozi nieostrożne posługiwanie się domowymi mediami i jak odpowiedzialnie się z nimi  obchodzić.  Na zakończenie świetliczaki narysowały smoka Gazobucha, Prądokopa i Wodoleja. Miejmy nadzieję, że dzięki tej bajce-pomagajce rodzice będą spokojniejsi, gdy dziecko pozostanie samo w domu.

                                                       

        • Dzień Chłopaka

        • Tradycyjnie już, z okazji Dnia Chłopaka, ośmiu odważnych świetliczaków stanęło do konkursu na Mistera Świetlicy. Chłopcy wzięli udział w sześciu konkurencjach: Mister Czystości- sprzątanie klocków na czas;

          Mister Wytrzymałości – stanie na jednej nodze;

          Mister Giętkiego Języka - poprawne powtórzenie łamańca językowego;

          Mister Uwagi – bezbłędny pokaz wyliczanki:

          Głowa, ramiona, kolana, pięty,
          kolana, pięty, kolana, pięty.
          Głowa, ramiona, kolana, pięty,
          Oczy, uszy, usta, nos.

          Mister Mądrości – odgadywanie zagadek; Mister Kultury – ogólna ocena zachowania w czasie konkursu.

          Tytuł Mistera Świetlicy zdobył Oskar Sroka. II miejsce zajął Mateusz Zaborowski,
          a III miejsce – Igor Czarnik. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia, a Artyom Belkin został wyróżniony za wzorowe zachowanie.

                                                         

        • Jestem królem swoich pazurów

        • W świetlicy szkolnej realizowany jest program zajęć wychowawczo-profilaktycznych „Bajkowe spotkania”, z wyeliminowaniem zachowań opartych na agresji i przemocy, w ramach którego w piątek, 18 września 2020 r.,  odbyły się warsztaty pod hasłem „Jestem królem swoich pazurów”. Celem zajęć było nabywanie i rozróżnianie stanów emocjonalnych odczuwanych w różnych sytuacjach, rozwijanie umiejętności empatii, uczenie się rozwiązywania problemów z wykorzystaniem zebranych wcześniej liści. Dzieci obserwowały eksperyment ze szklanką wody i sodą, bawiły się z emotikonami, wysłuchały bajki „W krainie smoków”, poznały nowy sposób na opanowanie negatywnych emocji oraz rozwijały wyobraźnię tworząc smoka 


           

        • „Klasyka dla smyka, czyli wesoła muzyka”

        • Począwszy od marca, w każdy czwartek, Panie Kasia i Iza organizują zajęcia muzyczne pod hasłem „Klasyka dla smyka, czyli wesoła muzyka”. Zajęcia inspirowane są warsztatami Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów Klanza. Na pierwszych zajęciach Pani Kasia zapoznała dzieci z zabawami „Mój przyjaciel od”… oraz z zabawą ze sznurkiem „Bieg ze sznurkiem  -wyrzut do góry”.
          Z kolei Pani Iza nauczyła świetliczaki tańca „Magiczna liczba siedem”.  

          Dzieci bawiły się doskonale, nawet te, które na początku stroniły od zabawy.

        • Dzień Kota

        • W dniu 17 lutego przypada Światowy Dzień Kota. W związku z tym, we czwartek, 20 lutego 2020 r., w świetlicy szkolnej zorganizowano zajęcia poświęcone temu powszechnie lubianemu zwierzakowi. Z tej okazji dzieci przebrały się za koty lub założyły ubranie z symbolem kota,  przyniosły pluszaki, breloczki, książki, słowem wszystko, co związane jest z kotem. Podczas zajęć wspólnie wyłoniono osoby, które miały najwięcej kotów. Następnie chętnym świetliczakom wymalowano kocie wąsy. Dzieci słuchały także ciekawostek o kotach, bawiły się w zabawy muzyczne i ruchowe o kociej tematyce oraz wykonały piękne prace plastyczne: koty z gazety.   

           

        • Bal karnawałowy

        • We czwartek, 13 lutego 2020 r., odbył się bal karnawałowy. Dzieci przebrały się w stroje zwierzątek, najczęściej liska oraz w stroje ekologiczne. Wszyscy bardzo przeżywali udział w zabawie, zwłaszcza pierwszaczki, dla których była to pierwsza taka impreza w świetlicy szkolnej. Dzieci sprawdziły swoje umiejętności taneczne w wielu konkurencjach, np. w tańcu na gazecie, między kręglami, slalomie z łyżeczką, konkursie na wytrzymałość, oraz różnych zabawach muzycznych, jak „Idzie, idzie stonoga” i  „Wężyk”.

          W czasie zabawy wybrano Króla i Królową balu, którymi zostali Arin Ferguson z klasy III b i Bartuś Woźniak z klasy I b. 

        • Świąteczne warsztaty


        • W świątecznej atmosferze, uczniowie klasy I b wzięli udział w warsztatach, prowadzonych przez panią Martę Gaworz z chrzanowskiego Muzeum. Dzieci poznały ludowe tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia i wykonały kolorowe światy z opłatków i aniołki, które ozdobiły świetlicową choinkę. 

        • Mikołajki

        • Tradycyjnie, w bieżącym roku szkolnym, zawitał także do świetlicy św. Mikołaj. I to dwukrotnie: do grupy porannej, we wtorek 3 grudnia, a do grupy popołudniowej, we środę, dzień później. Rozdanie prezentów poprzedziły popisy dzieci, które najpierw zaśpiewały piosenkę „Kochany Panie Mikołaju”, zatańczyły z Mikołajem w kółku,  złożyły gościowi ukłon, popisały się wykonaniem mikołajowego okrzyku „hohoho”. Śnieżynki, które towarzyszyły gościowi, także przygotowały konkursy, m.in. rękawiczkowe memory, rysunkową zgadywankę „W której paczce znajduje się prezent?”. 

                Na zakończenie dzieci losowały prezenty, którymi potem się bawiły.  Radości nie było końca.

          Do zobaczenia za rok, święty Mikołaju!

                                  

        • „Baśnie z różnych stron świata”- projekt czytelniczy

        • Z radością nawiązaliśmy ponownie współpracę  Miejską Biblioteką Publiczną w Chrzanowie przy realizacji projektu czytelniczego „Baśnie z różnych stron świata”. Raz w miesiącu, będziemy gościć panią bibliotekarkę z Oddziału dla Dzieci naszej biblioteki,  która będzie czytać wybrany rozdział z baśni, a potem uczestniczyć i współtworzyć zajęcia z dziećmi.

          Pierwsze zajęcia odbyły się we środę, 20 listopada, a naszym gościem była pani Katarzyna Kloska. Świetliczaki dowiedziały się w jakich okolicznościach u Indian pojawiły się konie, zdobywały kolejną sprawność Zwinnego Indianina w czasie próby celnego rzutu  lassem na kaktusa, a potem wyklejały plasteliną i kolorowały indiańskie tipi.

           

        • „Nie pal przy mnie, proszę”

        • W świetlicy szkolnej realizowane są następujące projekty edukacyjne:

          „Nie pal przy mnie, proszę”- program edukacji antytytoniowej;

          „Bajkowe spotkania”- program zajęć wychowawczo-profilaktycznych:

          „Baśnie z różnych stron świata”- zajęcia czytelnicze.

                W listopadzie, w ramach projektu „Nie pal przy mnie, proszę” dzieci kształtowały postawy odpowiedzialności za własne zdrowie. Świetliczaki  poznały wierszyk o wiewiórce Wiki, czynniki wpływające na ich zdrowie, zastanawiały się, co mogą zrobić, by pozostać w zdrowiu, bawiły się w różne zabawy z wiewiórką Wiki oraz wykonały sylwetkę zwierzątka, którą umieściły na drzewie.

           

                                                           

        • Projekt ,,Żyj smacznie i zdrowo"

        • W bieżącym roku szkolnym, w świetlicy szkolnej realizowanych jest kilka projektów edukacyjnych. W ramach jednego z nich o nazwie „Żyj smacznie i zdrowo”, świetliczaki zapoznały się z piramidą zdrowego żywienia i aktywności fizycznej, poznały rolę warzyw i owoców w codziennej diecie, historię „Jak to z ziemniakiem było”, gwarowe nazwy ziemniaka oraz  ciekawostki o tym popularnym warzywie. W ramach konkursu plastycznego wykonały Ziemniaczane Stworki. Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę – książeczkę z przepisami kulinarnymi ufundowaną przez firmę  „Winiary”.

        • Pasowanie na Świetliczaka

        • Miesiąc nauki już za nami. W związku z tym, w świetlicy szkolnej, odbyło się uroczyste Pasowania na Świetliczaka. W obecności Pani Dyrektor, uczennice i uczniowie klasy pierwszej udowodniali, że są dojrzali do nauki i zabawy. Wszystkie dzieci, w czasie przygotowanych zadań, zaświadczyły, że potrafią się bawić, rywalizować, posiadają wiedzę, są sprawne fizycznie, dobrze współpracują ze starszymi kolegami, potrafią słuchać wychowawczyń i wykonywać ich polecenia. Widownia także uczestniczyła w uroczystości: dzieci wcześniej przygotowały pompony, którymi zachęcały pierwszaczków do zabawy.  Na zakończenie, dzieci wypowiedziały tekst ślubowania, po czym Pani Dyrektor, zaczarowanym ołówkiem, pasowała wszystkich na Świetliczaka.

        • Dzień Chłopaka

        • Pod koniec września, w ramach obchodów Dnia Chłopaka, zorganizowano w świetlicy konkurs na „Mistera Świetlicy”. Dziewczynki przygotowały różnorodne konkurencje dla kolegów. Chętni chłopcy  zostali sprawdzeni w następujących dziedzinach:

          - językowej - należało bezbłędnie powiedzieć zdanie: „Król Karol kupił królowej Karolinie korale koloru koralowego”;

          - sprawnościowej: pierwsza konkurencja polegała na przejściu slalomem z ringo na głowie, a druga na jak najdłuższym wytrzymaniu w pozycji żurawia;

          - muzycznej: chłopcy śpiewali motyw przewodni z bajki „Kraina lodu”;

          - organizacyjnej: należało jak najszybciej posprzątać klocki.

          Misterem Świetlicy w roku szkolnym 2019/2020 został  Kacper Marcinkowski. Drugie miejsce zdobył Jakub Szyba, a trzecie Michał Pawelczyk. Wyróżnienia otrzymali: Jakub Kiszka, Leon Nowak-Swatek i Jakub Tatar.