• Klauzula informacyjna

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej RODO) informuje się, iż:

1) Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Królowej Jadwigi w Chrzanowie, 32-500 Chrzanów, Aleja Henryka 43, tel. 32 623 37 57

2) Szkoła wyznaczyła Inspektora Ochrony Danych Osobowych – Pani Ewa Baranowska, z którą można skontaktować się poprzez e-mail baranowskaodo@gmail.com w każdej sprawie dotyczącej przetwarzania Pani/Pana danych osobowych lub danych dziecka.

3) Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych, zgodnie ustawą z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe, zgodnie z Ustawą z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty oraz na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a, b, c ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

4) Dane osobowe przechowywane będą w czasie zgodnym z przepisami w/w Ustawy oraz aktów wykonawczych.

5) Pani/Pana oraz dziecka dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.

6) Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i dziecka oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych osobowych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (możliwość istnieje jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody, a nie na podstawie przepisów uprawniających administratora do przetwarzania tych danych)

7) Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do Organu Nadzorczego, gdy uzna Pan/Pani, iż przetwarzanie danych osobowych dotyczących Pana/Pani lub dziecka, narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

8) Odbiorcami Pani/Pana oraz dziecka danych osobowych będą:
          - Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół i Przedszkoli w Chrzanowie,
          - Urząd Miejski w Chrzanowie,
          - Kuratorium Oświaty w Krakowie,
          - Centralna Komisja Egzaminacyjna,
          - Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie,
          - dostawcy systemów informatycznych i usług IT na rzecz Szkoły,
          - operatorzy pocztowi i kurierzy,
          - banki w zakresie realizacji płatności,
          - podmioty świadczące na rzecz Szkoły usługi niezbędne do wykonania zobowiązań nałożonych na Szkołę przez przepisy prawa,
          - organy uprawnione na podstawie przepisów prawa do otrzymania Pani/Pana danych osobowych.

9) Pani/Pana dane osobowe oraz dziecka nie będą podlegały procesowi zautomatyzowanego podejmowania decyzji oraz profilowaniu.

10) Podanie przez Panią/Pana danych osobowych wynikających z przepisów prawa jest obowiązkowe, natomiast danych fakultatywnych jest dobrowolne.

• Pozostałe klauzule informacyjne

1. Informacja RODO dot. fanpage:

Informacja_RODO_dotyczaca_fanpage(1).pdf

2. Klauzula informacyjna - kontrahenci i klienci:

Klauzula_informacyjna_kontrahenci__klieenci.pdf

3. Klauzula informacyjna - rekrutacja:

Klauzula_informacyjna_-_rekrutacja.pdf

4. Klauzula informacyjna - kandydaci do pracy:

Klauzula_informacyjn_-_kandydaci_do_pracy.pdf

• Klauzule informacyjne związane z realizacją programów i projektów

1. Klauzula informacyjna RODO program ,,Laptop dla ucznia":

Klauzula_informacyjna_RODO_laptop_dla_ucznia_szkola(1).docx